Jdi na obsah Jdi na menu
 


Začátky s RC letadly

18. 3. 2011

Začátky s leteckým modelářem

Pro začátky s rc letadly  je nejlepší začít už v dětství v nějakém modelářském kroužku.Ale nezačínat hned s nějakou maketu (ačkoliv jsem hned taky chtěl nějakou tu maketu).Nejlepší je začít u házedel a gumáčků.

A proto sem dávám návod na stavbu prvního házedla.

Připravte si :smrkový nosník,tácky z pod masa ty bílé polistirénové,purex(lepidlo),modelářský nůž ( v obchodě řekněte zalamovací nůž) ,plastelínu,špendlíky a šmirglovazí papír.

Křídla

Nejdřív si vezměte podtácky z masa a vyřízněte si obdélník 27 cm *6,5 cm dál si přesně vyznačte střed ( to kvůli tomu ,že když budete křídlo lepit na nosník tak aby jste ho nenalepili ,,šejdrem'' a když budete vyvažovat celé házedlo)!a konce křídel zaoblete.Křídlo vemtenajděte nějalou hranu nejlépe od stolu a konce křídel zaoblete tím že k hraně stolu

Ocasní plohy

Takže na výškovku si vemte opět tácky z pod masa vříznete obdélník 13cm*5cm a seřízneme od středu na 2 cm poté zaoblíme šmirglovacím papírem.a samozdřejmě vyznačte střed.

 A směrovku uděláte tím samým způsobem akorát střed rozpůlíte ve středu(nemyslím den týdnu).

A celé slepíte tak že si vezmete výškovku a směrovku ,na směrovku se nalepí výškovka ale kolmo!

Trup

 

Trup je ze smrkového nosníku 3*3 délka je 4krát křídlo vedle sebekřídlo nalepíme do první poloviny trupu a ocasní plohy úplně do zadu.A teď máe skoro hotovo ale ještě musíte trup vyvážit.

Vyvažování

Vezmete si skoro hotové házedlo a plastelínu.Dáte si ho na dva prsty uprostřed křídla.A přidáváte a přidáváte dokud to není vyvážené.

Tak snad se vám to povede.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář